Az MRSZ ismét meghirdeti az akadálymentesítési pályázatot

2015. november 16., címkék: akadálymentes gyülekezet, pályázat, mrsz, Pályázat, szeretetszolgálat (mrsz)

A Magyar Református Szeretetszolgálat novemberben egy utolsó, harmadik kört hirdet meg az akadálymentes gyülekezet programjában. 2013. év végén hirdette meg először az MRSZ a gyülekezetek akadálymentesítését célzó pályázatát. A kezdeményezést a Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete (HEKS) támogatja. 2014-ben kilenc, majd a következő évben újabb öt gyülekezet kezdte el a programot.

Újabb akadálymentes gyülekezetek

2015. május 16., címkék: akadálymentes gyülekezet, mrsz

A Magyar Református Szeretetszolgálat 2014-ben kilenc gyülekezettel indította el akadálymentesítő programját: Budapest-Csepel, Kőröshegy, Legyesbénye, Mezőcsát, Miskolc-Tetemvár, Öcsöd, Solt, Székesfehérvár, Tornyospálca. 2015-ben újabb hat gyülekezet csatlakozott a projekthez: Bekecs, Kisvarsány, Pákozd, Szerecseny, Szikszó, Tiszakerecseny. Számukra tartott pályázatindító napot áprilisban a Szeretetszolgálat. A már programban lévő gyülekezetek is találkoztak ezen a napon, hogy tapasztalatot cseréljenek, megosszák örömeiket, nehézségeiket, hatással lehessenek egymásra is.